از شادترین مقاصد گردشگری دنیا : به برزیل خوش آمدید

وقتی پای مسافرت رفتن به ویژه مسافرت های خارجی به وسط می آید ، همه به دنبال جاهایی هستند که چیز ویژه ای برای ارائه کردن داشته باشند و یا به عبارتی حرفی برای گفتن داشته باشد . بنابراین فقط مراکز خرید لوکس و بناهای تاریخی به تنهایی کافی نیست. در این مقاله می خواهیم یکی از شادترین مقصدهای توریستی و پر طرفدار دنیا را به شما معرفی کنیم جایی که مردم آن به پایکوبی و شادی در انظار معروفند یعنی برزیل . با ادامه ی مطلب خواهید فهمید که چرا تور برزیل از پر طرفدارترین تورهای دنیاست.

برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیاست . سواحلی با شن های سفید ، جزایر استوایی ، موزیک های خاص و شاد و شهرهای خیره کننده همگی در بزریل شگفت انگیز جای گرفته اند .

جاذبه های گردشگری برزیل متشکل از حیات وحش بکر و دست نخورده ، آبشارهای شگفت انگیز و رودخانه ی وحشی آمازون است جایی که هنوز در آن قبایلی زندگی می کنند که با هیچ مکان و جایی در دنیا ارتباط ندارند . مکان های دیدنی فراوانی در برزیل برای دیدن وجود دارند .

سائو پائولو : سائوپائولو نه تنها بزرگترین شهر بزریل است بلکه از نظر جمعیت یکی از بزرگترین شهرهای دنیا هم هست . این شهر توانسته جایگاه چشمگیری در میان شهرهای دیگر تور برزیل بدست آورد . این شهر که در جنوب شرقی بزریل قرار گرفته است به دلیل آسمانخراش های فوق العاده اش ، خوشگذرانی ها و فرهنگ جالبش مشهور است . این شهر مامن قومیت های بسیاری است برای مثال بزرگترین جامعه ی ژاپنی ها در خارج از ژاپن در سائوپائولو زندگی می کنند . اگر به سائوپائولو سفر کردید حتما از جنگل های زیبای آن و پارکهای عمومی اش دیدن کنید . رفتن به کنار ساحل و کلوب های شبانه یکی دیگر از تفریحات این شهر به شمار می رود .

اورو پرتو : اورو پرتو به معنای طلای سیاه ، یکی از شهرهای مستعمراتی بزریل است که در پایان قرن هفدهم کشف شد . با قدم زدن در ین شهر می توان به خوبی حس کرد که هنوز هم معماری ساختمان های پرتغالی اش را که یادگار دوران نه چندان شیرین گذشته است ، به خوبی حفظ کرده است . کنار هم قرار گرفتن ساختمان هایی با معماری های قدیم و معماری مدرن ، فضای جالبی را در شهر بوجود آورده است . کلیساهای قرن هجده و نوزدهمی این شهر که با طلا و مجسمه های خیره کننده ی ساخت الخاندینو پوشانده شده اند ، اورو پرتو را به یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی بزریل تبدیل کرده است .

تئاتر آمازون : تئاتر آمازون که به آن آمازنوس هم گفته می شود ، خانه ی اپرایی است که در ماناوس و در قلب جنگل های بارانی آمازون قرار گرفته است . این تئاتر در عصر شکوفایی تجارت کائوچو ساخته شد و در آن مبلمانی از فرانسه ، مرمر ایتالیا و استیل و آهن انگلستان به چشم می خورد . گنبد این ساختمان با 36000 کاشی سرامیک ساخته شده است که بر روی آنها می توان پرچم نقاشی شده ی برزیل را دید .

Fernando de noronha : فرناندو د نورونها ، یک مجمع الجزایر با سواحل شگفت انگیز و حیات وحش بکر در سیصد و پنجاه و چهار کیلومتری شمال شرقی ساحل برزیل است . این مجمع الجزایر در سال 1503 توسط فردی به نام آمریگو وسپوجی کشف شد و به طور موقت توسط آلمانی ها و فرانسوی ها نگهداری می شد . این جزایر مانند بهشتی برای غواصان است و آبهای گرم آن در عمق 50 متر بسیار دیدنی است .

مرکز تاریخی اولیندا : یکی دیگر از شهرهای مستعمراتی که تا به امروز به خوبی از آن محافظت شده است ، اولیندا نام دارد . اولیندا شامل تعدادی جاذبه ی توریستی اصلی مانند مرکز شهری تاریخی ، کلیساها و کارناوالی معروف تحت عنوان اولیندا است . رستوران ها ، بارها و مردمانی هنرمند با ظاهر های جذاب ، چهره ای زیبا به این شهر داده اند .

سواحل سالوادور : سواحل سالوادور یکی دیگر از جاذبه های تور برزیل هستند . سالوادور مرکز ایالت باهایا است ، شهری زیبا با موسیقی شور انگیز و تعدادی ساحل شخصی و عمومی . این سواحل زیبا که برای شنا و غواصی و ماهیگیری بسیار ایده آل هستند ، با وجود دریایی که موج های خشمگین آن به سمت ساحل می آیند ، برای موج سواری هم جایی عالی است . همچنین در اوایل دریا ، آب دریا بوسیله ی صخره هایی محاصره شده است که مانند یک استخر آب طبیعی عمل می کند و برای شنای بچه ها منطقه ای بسیار مناسب است ..

پانتانال : پانتانال بزرگترین زمین مرطوب دنیاست که در قسمت جنوبی برزیل قرار دارد اما وسعت آن تا پاراگوئه و بولیوی هم کشیده شده است . این منطقه آنقدر رویایی است که در نگاه اول دل هر کسی را می برد . منطقه ای پر از برگ های سبز بزرگ که بر روی آبها شناورند و در بین آنها گل های نیلوفر به آرامی آرمیده اند . پانتانال ، همچنین محل زندگی جمعیت بزرگی از جگوارهاست . اگر با تور برزیل به این کشور دیدنی سفر کردید ، پیشنهاد می کنیم اصلا بازدید از این منطقه را از دست ندهید .

کارناوال ریو : کارناول های زیادی در نقاط مختلف برزیل برگزار می شوند اما شناخته شده ترین و بزرگترین کارناوال ، بدون شک کارناوال ریو دوژانیرو است . کاناوال ریو یکی از شادترین کارناوال های دنیاست که 4 روز تمام عیار طول می کشد و 2 میلیون نفر را به خیابان ها و نزدیک نیم میلیون خارجی و توریست را به خود جذب می کند . جالب است بدانید این کارناوال در همه جای ریو اتفاق می افتد از بارها گرفته تا خیابان ها و میدان ها کلاب ها و هر جایی که فکرش را می توانید بکنید ! آیا به رقص علاقه دارید ؟ حتما این کارناوال را از نزدیک ببینید رقص معروف سامبا که یک رقص برزیلی است در همین کارناوال بصورت زنده اجرا می شود !

رود آمازون : این رود که بعد از رود نیل که تنها کمی از آن کوتاهتر است ، دومین رود بلند دنیاست و از نظر جحمی هم اولین رود دنیا محسوب می شود . رود آمازون دارای بیش از 3000 گونه ی ماهی است و جالب است بدانید که هنوز هم گونه های جدیدی در حال کشف شدن هستند . تخمین زده شده است که تا 10 میلیون گونه ی مختلف جاندار هم در جنگل های بارانی آمازون وجود دارد اما با اینحال ، تور برزیل و تورهایی که در این منطقه برگزار می شوند ، بیشتر مربوط به قایق سواری در این منطقه هستند تا گشت و گذار در جنگل های آن .

مجسمه ی معروف مسیح : از این همه جاذبه ها به وجد آمده اید؟ صبر کنید چون چیزهای بیشتری برای شگفتی وجود دارد . یکی دیگر از محبوبترین جاذبه های توریستی تور برزیل ، مجسمه ی عیسی مسیح در شهر ریو دوژانیرو است . این مجسمه که در قله ای 700 متری کوهی قرار دارد ، منظره ی بسیار شگفت انگیزی دارد . مجسمه ی عیسی مسیح دارای ارتفاعی معادل 39.6 متر است و یکی دیگر از دیدنی ترین مکان های دیدنی در برزیل است .

دیگر مطالب مرتبط با راهنمای سفر در غاره آمریکا