تور تایلند سفر به کشور شگفتی ها

کشور تایلند به یک دلیل مشهورترین منطقه ی توریستی جنوب شرقی آسیا است و آن هم این است که تقریبا همه چیز را می توانید در آنجا پیدا کنید : سواحل آبی کریستالی ، جنگل های انبوه ، غذاهای خوش طعم و فوق العاده ، اقامتگاه های ارزان و تعدادی از لوکس ترین هتل های دنیا . در تایلند برای هر سلیقه و هر بودجه ای چیزی وجود دارد بنابراین تعجبی ندارد که تور تایلند تا این حد خواهان داشته باشد .


تور تایلند

تایلند تنها کشور جنوب شرقی آسیاست که در هیچ دوره ای بصورت مستعمره درنیامده است و مکان های دیدنی و فرهنگی بسیاری دارد از جمله خرابه هایی که سالهای سال است که پابرجا مانده اند .

علیرغم هجوم توریست ها به آنجا ، این کشور توانسته تاریخ و فرهنگ منحصر بفرد خود و مردم بی خیالشان را که به خاطر لبخندهای همیشگیشان معروف هستند را به خوبی حفظ کند .

دیدن تایلند راهی برای شروع ورود به یک دنیای کاملا متفاوت است . این کشور که از جنوب بوسیله ی مالزی ، جنوب شرقی بوسیله ی کامبوجیه و از شمال شرقی بوسیله ی لائوس محاصره شده است ، در این میان مانند الماسی نایاب می درخشد و فرصت های گردشگری بسیاری را به وجود آورده است .

تنها مشکلی که در سفر به تایلند با تور تایلند وجود دارد این است که به دلیل وجود سایتهای بیشمار گردشگری ای که برای دیدن وجود دارد باید تعداد آنها را کم کرد . بنابراین به دلیل این تعدد مکانهای دیدنی ، قصد داریم تا در اینجا تعدادی از مشهورترین این مکان ها را به شما معرفی کنیم .

آبشارهای اراوان

آبشارهای اراوان ، مهمترین جاذبه ی پارک ملی اراوان در غرب تایلند است . نام آبشار اراوان از فیل سفید سه سر اسطوره ی هندوها گرفته شده است . این پارک در سرتاسر سال برای علاقه مندان باز است و در روزههای آخر هفته بسیار شلوغ است .


تور تایلند

آئو نانگ

آئو نانگ مشهورترین شهر ساحلی کرابی است . این شهر دارای امکانات و تسهیلات رفاهی ارزان مانند تعداد زیادی رستوران خوب ، حمل و نقل آسان و آژانس های مسافرتی بسیار است که آن را به یک منطقه ی خوب برای گردشگری تبدیل کرده است .

ساحل هوا هین

هواهین که در دهه ی 1920 ساخته شده است ، برای ساکنان بانکوک یک منطقه ی مورد علاقه است و امروزه این ساحل 8 کیلومتری برای توریست های تور تایلند هم یک مکان جذاب به شمار می آید . هوا هین مقر کاخ کلای کانگوون هم هست ، جایی که هنوز هم بوسیله ی خاندان سلطنتی تایلند مورد استفاده است .

Prasat Hin Phimai

این مکان جایگاه برخی از خارق العاده ترین خرابه های خمر (khmer ) است . این خرابه ها دقیقا شبیه آنچه در آنگکور ساخته شده اند هستند با این تفاوت که مقداری کوچکتر هستند . خرابه ها در قرن 11 و 12 و زمانی که آنچه بخشی از امپراطوری خمر بود ساخته شده اند . این مکان امروزه یکی از مکان های مورد علاقه ی باستان شناسان زبده ی دنیا است .

Sukhothai Historical Park

جاذبه های تایلند بسیارند . یکی از زیباترین سایتهای توریستی تایلند ، سوخوتای نام دارد . پارک تاریخی سوخوتای که در قسمت شمالی تایلند قرار دارد ، شامل خرابه های سوخوتای است که زمانی پایتخت پادشاهی ای به همین نام در قرن های 13 و 14 ام بوده است . این پارک که برگردان فارسی آن تقریبا به معنای سپیده ی شادی است ، شامل 200 خرابه ، 26 معبد و کاخ سلطنتی است . علاوه بر اینکه بازدید کنندگان می توانند درباره ی این پارک و خرابه های آن چیزهای زیادی یاد بگیرند، می توانند از طبیعت بسیار زیبای آن هم دیدن کنند و اطلاعات زیادی راجع به فرهنگ سوخوتای در موزه ی پارک بدست آورند .

Mu Ko Ang Thong

Ang Thong که به معنای کاسه ی طلایی است ، یک پارک ملی معروف در خلیج تایلند است . این پارک شامل 42 جزیره است که در فواصل بسیار کمی نسبت به هم قرار دارند . کسانی که از این مکان دیدنی بازدید کنند ، می توانند در خانه های ییلاقی بسیار زیبایی بمانند و از منظره ی غیر قابل وصف آنجا لذت ببرند . این مکان جز مناطقی است که تنها توسط برخی از آژانس های گردشگری ای که تور تایلند را برگزار می کنند ، بازدید می شود .

Ko Nang Yuan

این جزیره یک جزیره ی بسیار کوچک در نزدیگی کو تائو است . معمولا ساکنان و همچنین توریست های کو تائو به این جزیره سفرهای یک روزه دارند بنابراین سفرهای یک روزه به این جزیره بسیار مرسوم است و سواحل این جزیره هم معمولا شلوغ هستند . این جزیره همچنین دارای آبهایی به شفافیت کریستال هستند و برای غواصان مانند یک بهشت ! توریست هایی که بخواهند از این جزیره دیدن کنند اما در آنجا اقامت نکنند باید پول بپردازند و برای کسانی که بخواهند در این جزیره اقامت کنند ، اقامتگاه کوچکی وجود دارد .

Wat Arun

نام این معبد به معنای معبد سپیدگاه است و دلیل نام گذاری این معبد هم وجود خدای هندوهاست که خود را با اشعه های نور خورشید نشان می داده است . این معبد هم یکی از معابدی است که در دیدنیهای تور تایلند بسیار مورد بازدید قرار گرفته است .

بازار شب چیانگ مای

اگر دارید با تور به این کشور سفر می کنید به اختمال خیلی زیاد این بازار هم جز آن دسته از جاهایی است که خواهید دید . در بازار شب چیانگ مای می توانید چیزهایی از قبیل صنایع دستی ، وسایل هنری و لباس ها و کالاهای وارداتی آن هم با قیمت های بسیار مناسبی را که از کشورهای اطراف وارد آنجا شده اند ببینید . در ابتدا این بازار توسط چینی ها گردانده می شد اما به مرور و با بزرگتر شدن آنجا ، دیگر این فقط چینی ها نبودند که آنجا را می گرداندند . امروز بخش بزرگی از افراد کاسب آنجا را تایلندی ها تشکیل می دهند . اگر به دنبال وسایل آنتیک و خاص هستید ، این بازار جایی است که حتما باید ببینید .

Ko Lipe

حتما تا حالا با خودتان فکر کرده اید تایلند تکه ای از بهشت بر روی زمین است . باید گفت درست فکر کرده اید . با وجود طبیعت منحصر بفرد و جزایر بهشتی که دل هر کسی را می برد ، کسی نمی تواند این قضیه را انکار کند . کو لیپ یکی دیگر از جزایر بسیار زیبای تایلند است که در استان ساتون قرار دارد . این جزیره ی فوق العاده ، چهار ساحل کوچک را در اطراف خود دارد که امروزه خانه ی 25 درصد گونه های مختلف ماهی در دنیا است . صخره های مرجانی شگفت انگیز این جزیره غواصان زیادی را به خود جذب می کند و توریست هایی که وارد این منطقه می شوند می توانند در اقامتگاه های ییلاقی آنجا که در سایزهای مختلفی ساخته شده اند ، اقامت کنند .

پارک ملی خائو سوک

این پارک ملی مخصوص آن دسته از افرادی است که عاشق سوپرایزند و دوست دارند تا با طبیعت زیبای تایلند خودشان را شگفت زده کنند . در این پارک می توانید جنگل بارانی ای را که در سرتاسر پارک کشیده شده است ببینید و بیشتر از 5 درصد از گونه های متفاوت حیوانات را که در دنیا وجود دارند با یک دریاچه ی رویایی در این پارک دوست داشتنی ببینید .

دیگر مطالب مرتبط با راهنمای سفر در آسیا